Saat Yükleniyor...
Foça CHP Kadın Kolları
Tarih : 2012.06.22  19:13:01
CHP Foça İlçe Kadın Kolları Kongresinde Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ın eşi Derya Demirağ’ın yaptığı konuşma kongreye damgasını vurdu.

İzmir’in Foça İlçesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları İlçe Kongresi yapıldı. Kongreye tek aday olarak katılan mevcut kadın Kolları Başkanı Beyhan Türker kongreye katılan delegelerin tamamının oyunu alarak bir dönem daha CHP Foça Kadın Kolları Başkanı seçildi


BAŞKAN MERT, “KADINLARIMIZ PARTİMİZİN LOKOMOTİFİDİR”

Kongreye CHP Foça İlçe Başkanı Osman Mert, CHP’li Foça Belediye Meclis Üyeleri ve delegeler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan kongrede konuşan CHP Foça İlçe Başkanı Osman Mert, “Kurtuluş savaşının en güçlü o günün en büyük değerleri olan kadınlarımızın bu günün Türkiye’sinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıyacak olan en önemli yılmaz temsilcileri ve yoldaşları olduğunu düşünüyoruz” dedi. Kadınların siyasette özel bir yeri olduğunu belirterek, kadınların siyasette ki önemine vurgu yapan Mert, “Bugünkü kadın kolları kongremizi çok önemsiyoruz. Partimizin lokomotifi olan kadınlarımızın partimiz için ne kadar büyük değer ve ne kadar büyük bir güç olduğunun farkındayız. Amacımız bu gücü sonuna kadar bizlerin desteğiyle en yüksek seviyelere çıkartmak ve partimizi hem yerelde hem de genelde iktidar yapmaktır” diye konuştu.

CHP Foça İlçe Kadın Kolları Başkanı Beyhan Türker, yaptıkları faaliyetleri delegelere anlattı. Türker konuşmasında “Daha önce atanarak geldiğim CHP Foça İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevimi seçimle sürdürecek olmamın gururu ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

DERYA DEMİRAĞ’IN KONUŞMASI KONGREYE DAMGASINI VURDU
CHP Foça İlçe Kadın Kolları Kongresinde Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ın eşi Derya Demirağ’ın yaptığı konuşma kongreye damgasını vurdu.

Kadın Kolları Başkanı Beyhan Türker’in kendisine kongrede konuşma yapması yönünde teklifte bulunduğunda çok heyecanlandığını anlatan Demirağ, şunları söyledi: “Biz büyük bir aileyiz. Sizler bize 8 yıllık süre içinde kah annelik kah ablalık kah ta kız kardeşlik yaptınız. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Ben 20 yaşında ziraat fakültesinden mezun olduktan sonra bir dönem Nihat Dirim başkanımla, bir dönemde Ali İlcan başkanımla toplamda 8 sene belediyecilik yapma fırsatı buldum. Onlarla CHP’li olma ruhunun disiplinini saygınlığını yaşadım ve öğrendim. Sonrasında 2004 yılı geldiğinde belediye başkanlığı adaylığı gibi kutsal olan bir görev eşime verildi. Partililerimiz bize inanmış ve güvenmişti, bayanlarımızla 2004 yılı seçimlerinde gece gündüz demeden çalmadık kapı sıkmadık el bırakmadan bire bir çalıştık. Partideki bayan sayımız kaç bilmiyorum ama seçim bürosunda oturtacak insan bile zor buluyorduk. Şimdi ise delege seçimlerinde olsun parti başkanlığı seçiminde olsun gençlik seçimlerinde olsun şenlik gibi geçiyor buda bizi mutlu ediyor. 2004 yılı seçimlerinde eşime “ O daha çocuk “ dedikleri kişilere inat partililerimiz özelliklede bayanlarımız eşimi bağırlarına basarak ona inanarak “Gökhan Demirağ çocuksa o bizim çocuk ” diyerek çok çalıştık ve başardık onlara şükran ve minnetimi sunmak istiyorum. 2004-2009 yılları arasında 5 yıllık süre içinde bizleri hiç yalnız bırakmadılar. 2009 seçimleri geldiğinde de AKP Hükümeti’nin çıkardığı Büyük Şehir yasasıyla beldelerimiz kapandı Yeni Foça, Bağarası, Gerenköy Foça’ya bağlandı. Bunun getirdiği sorumluluk 1 değil 4 kat daha büyüdü. Birde bayanlarımız devreye girdi, köylerde yağmur çamur demeden gece gündüz demeden fedakârca çalıştılar. Bu sefer 2009 seçimlerin çok büyük bir farkla ve başarıyla kazanıldı. Şuanda ilçemizde olsun, İzmir’de olsun AKP Hükümeti’nin yaptığı baskılar ve dezavantajlar çok fazladır. Bunların farkındayız fakat yılmayacağız, bizler başta söylediğim gibi büyük bir aileyiz. Bizlerin arkasında fedakâr cefakar yürekli ve güçlü bayanlarımız olduğu sürece her zaman her yerde başarılı olacağımıza inanıyorum 2004-2014 yılı seçimleri yeni seçilecek kadın kolları başkanımız ve yeni yönetimi ile gireceğiz bunun üstesinden bizler bayanlarımızla geleceğiz yolumuz açık olsun.”

YENİ YÖNETİM

CHP Foça Kadın Kolları Kongresi'ne 200 delegeden 150'si katıldı. Kongre sonucunda Delegelerin tamamının oyların alan Beyhan Türker Başkanlığında Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu, Zehra Yılmaz , Şerife Köz ,Muhterem Batınoğlu ,Gülfer Çakın ,Hatice Özongan ve Ayhan Öner.İl Delegeliğine ise Hatice Tuncay ,İlke Kurul ve Tülay Hacıoğlu seçildiler. 

Haberi Paylaş :
Foça Politika
YAZARLAR
Erol Maraşlı
BÖLÜNMEK Mİ DEDİNİZ? PARANOYA MI YOKSA GERÇEK Mİ
EN ÇOK OKUNANLAR
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Foça Gazete Son Dakika Foça Haber   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.
Görsel Tasarım ve Yazılım : Pegasi Bilişim - Web Yazılım Ekibi

kurtlar vadisi pusu izle

film izle

dizi izle

online film izle

game of thrones izle

vampire diaries izle

spartacus izle